Carmen løftet salget

Den tidligere puppemodellen Carmen Electra har gjort det vanskelig for svenskene å glemme JCs siste reklamekampanje. Samtidig har salget økt med over 11 prosent. Se filmen her.

Publisert Sist oppdatert

Kleskjeden JCs reklamekampanje med Carmen Electra i rollen som sexy tamburmajor har gjort inntrykk på svenskene, og ifølge Dagens Media er kampanjen en av de beste vårkampanjene i selskapets historie. Både reklamekjennskap og salg har skutt i været.

– Det er ekstra trivlig at reklameerindringen og salget går hånd i hånd. Vi har fått bedre effekt gjennom å konsentrere våre medieinvesteringer, sier markedsdirektør Erik Andersch i JC til Dagens Media.

Reklamekjennskapen har økt fra åtte til 23 prosent, og kjennskapen er kanskje ikke overraskende høyest i målgruppen 15-30 år. Samtidig har JCs salg økt med 11,5 prosent.

Powered by Labrador CMS