Dinamo bygger FN-identitet

FNs tusenårsmål er målsetningene om hvordan man kan redusere fattigdommen i verden frem mot 2015. Alle verdens ledere har skrevet under, og Dinamo Design har bidratt med form og slagord til den norske kampanjen.

Publisert Sist oppdatert

Oppgaven var å utvikle en kampanjelogo og tilhørende slagord som skulle kommunisere kjerneinnholdet i Tusenårsmålene og signalisere at dette er noe som angår alle, også nordmenn.

– Vi ønsket å skape en profil som synliggjorde at Tusenårsmålene er noe forpliktende, konkret, målrettet og ikke minst oppnåelig. Oppgaven var vanskelig i forhold til at det raskt kan bli pompøst og veldig distansert for folk flest. For oss har utviklingen av profilen vært en nyttig og viktig prosess nå i oppstarten av kampanjen, ikke minst for å skape en felles identitet for de fire organisasjonene. Dinamo Design har stilt oss de viktige spørsmålene og gitt et godt rom for diskusjon, uttaler kampanjekoordinator Lisa Brodshaug i en pressemelding.

Bak kampanjen står FN-sambandet, UNICEF Norge, Fredskorpset og FNs utviklingsprogram (UNDP).

Prosjektgruppen hos Dinamo har bestått av:
Lene Lyck Fasting (konsulent), Kristine Lillevik (kreativ leder), Anne Marit Brenden (designer) og Turid Rønningen (prosjektleder).

Powered by Labrador CMS