Filmer øyenvitner under henrettelse

Myndighetene godtok ikke direkteoverførte tv-bilder av Oklahoma-bomberens, Timothy McVeigh, siste stund. Likefullt kommer amerikanske medier til å følge begivenheten direkte. Åtte tv-selskaper har fått tillatelse til å følge ti øyenvitner i den umiddelbare tiden før og etter McVeighs henrettelse.

Publisert
1600 journalister og åtte tv-selskaper står klare til å dekke henrettelsen av Oklahoma-bomberen Timothy McVeigh. Myndighetene har tidligere ikke godtatt direkteoverførte tv-bilder av selve injeksjonen av giftsprøyten, men har likevel godtatt at kameraene følger den offentlige henrettelsen direkte, skriver The Washington Post.

I tiden rett før henrettelsen, som finner sted klokken åtte neste onsdag lokal tid, vil tv-kanalene følge ti øyenvitner som overværer selve utførelsen av dødsstraffen.

Presseoppbudet og medienes interesse for henrettelsen er enorm. Det samlede mediekobbelet som vil følge Timothy McVeighs siste timer er på linje med halvparten av medieoppbudet til Sydney-OL forrige sommer.

Powered by Labrador CMS