– Gørrkjedelig Hagen

Carl I. Hagen er relativt fornøyd med sin debut som programleder. – Gørr kjedelig, mener debattsjefen i Kanal 24, Svein Tore Bergestuen.

Publisert Sist oppdatert

– Programlederjobben var mye vanskeligere enn jeg trodde, uttalte NRKs nye gjesteprogramleder Carl I. Hagen til Dagbladet like etter at programmet «Carl I. Kveld» var ferdig.

Debattdeltakerne, deriblant helseminister Sylvia Brustad (Ap), skrøt av sin politiske motstander.

– Han var mye høfligere enn det mange andre debattledere er. Ofte er det en konfronterende stil, og vi blir satt opp mot hverandre, men jeg tror folk synes det er ålreit å høre på en debatt hvor deltakerne får prate ferdig, sa Brustad til Dagbladet.

– 40 år tilbake
Programleder i Kanal 24, Svein Tore Bergestuen, er ikke helt enig.

– Det er påfallende at han av frykt for å tråkke i salaten, setter TV-debatten 40 år tilbake i tid. Hadde det ikke vært for at jeg har farger på skjermen min, hadde jeg trodd det var noe fra en svunnen tid, sa Bergestuen til VG Nett. Han tror ikke mange seere hang lenge med i programmet.

Powered by Labrador CMS