Gule Sider vant Best i oktober

McCanns annonse for Gule Sider (bildet) er tildelt Aftenpostens Best-pris for oktober.

Publisert Sist oppdatert
En helside med en brent utgave av Gule Sider og teksten «Hver dag ringer 75 nordmenn forsikringsselskapet sitt på grunn av brann» ble kåret til oktobers beste helsides annonse i Aftenposten.

McCann reklamebyrå har laget annonsen, som er en av flere i en kampanje for Gule Sider.

Juryens begrunneer valget med at annonsen er enkel og bruker produktet for å eksemplifisere Gule Siders mange bruksområder. Annonsene har ifølge juryen varierende stoppeffekt, men denne er en av de mer tydelige. Juryen mener også det er positivt at produktet brukes som illustrasjon.

Det kreative teamet hos McCann har bestått av konsulent Trond Sandø, AD Geir Florhaug, tekstforfatter Bjørnar Olsen og Espen Lie Andersen, prosjektleder: Anne Gro L. Carlsson, AD-assistent Renée Halvorsen og fotograf Dag Spant.

Powered by Labrador CMS