Lanserer kvinne-samkjøring på nett

Hjemmet Mortensen har det siste året kjøpt en rekke nettsteder med et hovedsakelig kvinnelig publikum. Nå lanseres satsingen som en egen annonsesamkjøring.

Publisert Sist oppdatert

– Oppkjøpene er gjort på områder som overlapper med de stoff- og temaområdene vi skriver om i kvinnebladene våre. Vi føler vi har fått solid fotfeste på nettet og kommer i løpet av måneden til å lansere annonsesamkjøringen «Kvinner på nett», der vi kan tilby 100.000 unike kvinnelige lesere på nett i uken, sier direktør Per Håkon Fasting til Hjemmet Mortensen Interaktiv til Dagens Næringsliv.

Nettstedene som inngår i samkjøringen er blant annet Klikk.no, artoftaste.no, barnimagen.no og dinbaby.no. Han beskriver satsingen som en to-trinnsrakett.

– Vi ville ta en posisjon på nettet ved å gjøre oppkjøp av nettsteder som omhandler stoffområder som vi skriver om i magasinene våre. Så jobber vi parallelt med flere prosjekter basert på de merkevarene og posisjonene vi har med våre magasiner, sier Fasting til DN.

Powered by Labrador CMS