– Leo for dyre

ANFO-direktør Bjørn F. Hauge (bildet) tror nedgangen i annonsørenes vurdering av Leo Burnett skyldes byråets priser. – De har tatt seg godt betalt, og nå sier markedet i fra, mener Hauge.

Publisert
ANFO-direktøren er overrasket over at Leo Burnett falt helt fra pallens topp til fjerdeplass i Byråprofil 2000. Han har likevel tanker om hva som kan være årsaken til fallet.

– Det har vært en del murring fra annonsørene om prisene til Leo Burnett. Byrået har hatt stor suksess for eksempel i Gullblyanten, og de har hatt grunn til å ta seg godt betalt. Men nå ser det ut til at deler av markedet reagerer, sier Bjørn Hauge til Kampanje.

Dinamos topp-plassering overrasker ikke ANFO-direktøren. – Dinamo har svært flinke og høyt profilerte mennesker i for eksempel Ingebrigt Steen Jensen og andre, så vi har lenge ventet at de skulle komme for fullt, sier han.

Heller ikke Virtual Gardens superklatring til andreplassen overrasker Hauge.

– Nils Petter Nordskar og gjengen hans har vært veldig flinke. De er svært gode på internett, og annonsørene har vært fornøyd med deres effektivitet. I tilegg har de vokst enormt, fått flere store kunder og laget synlige kampanjer, mener Hauge.

Powered by Labrador CMS