Løssalgsavisene vinner

Løssalgsavisene er vinnerne når det gjelder annonsevolum denne våren. I løpet av årets fem første måneder økte løssalgsavisene sitt annonsevolum med 7,7 prosent sammenlignet med samme periode i 2000.

Publisert
Både VG og Dagbladet har hatt et sterkt 2001 så langt når det gjelder volum og annonser. Statistikken fra Avisenes Felles Markedsdatabase gir også klare meldinger om det.

Men også aviser som er alene i sitt marked, har en sterk framgang når det gjelder annonsevolum, skriver Dagspressen. De har økt sitt volum med 1,7 prosent i løpet av årets fem første måneder.

De såkalte nisjeavisene, nummer 1-avisene og nummer 2-avisene har imidlertid alle gått tilbake, og da relatert til annonsevolum. I forhold til opplag, er det de minste avisene som øker mest.

Aviser med et opplag under 5000 eksemplarer økte i gjennomsnitt sitt annonsevolum med 4,9 prosent i løpet av årets fem første måneder.

Powered by Labrador CMS