Klesmerket Amundsen Sports velger Simpleness som ny byråpartmer.

Amundsen Sports velger ny byråpartner

- Plattformer som Meta er helt avgjørende for digitale salg, og de krever volum og kvalitet på annonsene, sier markedssjef. 

Det norske klesmerket, Amundsen Sports, har valgt seg Simpleness som ny byråpartner, etter «en konkurransepreget pitsj med flere byråer» 

Det kommer frem i en pressemelding tirsdag denne uken. 

- Vi valgte Simpleness fordi de klarte å koble den kreative produksjonen med performance marketing på en måte ingen andre gjorde. Plattformer som Meta er helt avgjørende for digitale salg, og de krever volum og kvalitet på annonsene, sier markedssjef, Marius Valaker, i Amundsen Sports.

- Hos oss produserer vi store mengder visuelt innhold, og Simpleness er eksperter på å gjøre dette om til salgbare annonser. Det gjør oss til et veldig bra team, fortsetter han.

Daglig leder i Simpleness, Kim Gerhardsen, mener det er inspirerende å jobbe med en merkevare som Amundsen. 

- De gjør alt riktig, og vi er kanskje spesielt imponert over det interne kreative teamet som produserer så mye bra innhold. Når vi kombinerer dette med vår kompetanse på annonser og performance, får vi virkelig fart på sakene, sier Gerhardsen.

Powered by Labrador CMS