Eirik Landsend Henriksen, direktør for merkevare og spons i DNB, Edwin Ingebrigtsen, Løpsleder i Oslo Maraton og Pernille Wangsmo Melvold, fagansvarlig for spons i DNB
Partnere: Fra nå av blir det DNB Oslo Maraton. Her ved Eirik Landsend Henriksen (f.v), direktør for merkevare og spons i DNB, Edwin Ingebrigtsen, Løpsleder i Oslo Maraton og Pernille Wangsmo Melvold, fagansvarlig for spons i DNB.

Bytter ut BMW med DNB: - Stolte

BMW Oslo Maraton er historie etter over ti år. Fra og med i år bytter løpet navn til DNB Oslo Maraton.

Publisert

Etter å ha inngått en langsiktig avtale er det klart at Oslo Maraton i dag bytter tittelsponsor fra BMW til DNB.

- Vi er utrolig glade over å kunne lansere DNB som ny tittelpartner. Allerede fra første møte merket vi en helt egen energi og et engasjement som traff oss midt i hjertet. Dette er et samarbeid vi virkelig gleder oss til, sier løpsleder i Oslo Maraton Edwin Ingebrigtsen.

Avtalen er på to år med opsjon på ytterligere to år. Ingebrigtsen understreker imidlertid at begge partner tenker et langsiktig samarbeid.

Han vil imidlertid ikke gå i detaljer på verdien av kontrakten, men mener Oslo Maraton har fått «en veldig god avtale både økonomisk, men også innholdsmessig»

- DNB ønsker å bidra positiv til folkehelse, mangfold og felleskap sammen med oss de neste årene, og er med på å bygge et godt grunnlag for å tilrettelegge for dette gjennom hele året, sier han.

Mange tusen deltakere

Oslo Maraton samler årlig over 25.000 deltakere og titusenvis av tilskuere til en av hovedstadens største folkefester. Med DNB på laget ligger alt til rette for videreutvikling av arrangementet både sportslig og samfunnsmessig.

 - Løping har fått et tydelig oppsving i Norge, og Oslo Maraton har blitt et samlingspunkt for løpere fra hele landet, sier Eirik Landsend Henriksen, direktør for merkevare og spons i DNB og fortsetter:

- Det er et arrangement som krever dedikert trening og som mange ser frem til med skrekkblandet fryd. Vi er stolte over å gå inn som ny tittelsponsor og bidra til en arena for personlig mestring, fellesskap, mangfold og folkehelse hele året, sier Landsend Henriksen.

Ifølge tall fra Sponsor Insight er for øvrig Oslo Maraton på 8. plass over de mest spennende sponsorobjektene i Norge, bak eksempelvis Eliteserien i fotball, DNT og Tons of Rock.

Eirik Landsend Henriksen, direktør for merkevare og spons i DNB, Edwin Ingebrigtsen, Løpsleder i Oslo Maraton og Pernille Wangsmo Melvold, fagansvarlig for spons i DNB
Samarbeid: Over 25.000 deltar årlig i Oslo Maraton, og flere titalls tusen kommer for å se på.

- Vanvittig stolte

Ingebrigtsen forteller at det betyr mye å ha fått DNB med som tittelsponsor.

- Vi er rett og slett helt vanvittig stolte over at DNB vil være med å skape en folkefest for over 25.000 løpere sammen med oss. DNB og Oslo Maraton er som skapt for hverandre. Man skulle kanskje ikke tro at Norges største bank var så lekene, men det kan jeg trygt si, de er helt utrolig kreative og engasjerte, og ikke minst veldig profesjonelle, sier Ingebrigtsen

Første utgave av DNB Oslo Maraton arrangeres 12. september, og markerer starten på et samarbeid med ambisjoner om å sette nye standarder for både løpsopplevelse og engasjement.

Samtidig som DNB kommer inn, takker Ingebrigtsen BMW for et godt samarbeid i mer enn ti år.

- De har vært med å utvikle Oslo Maraton og bidratt til at vi har kunnet optimalisere arrangementet, sier Ingebrigtsen.

- Dialogen med BMW har vært god hele veien. Avtalen vi hadde var tidsavgrenset, og når den perioden nå er over, går vi videre med en ny tittelpartner. BMW er ikke inne i en formell sponsorrolle videre, men vi har fortsatt et veldig godt forhold. Vi er svært takknemlige for mer enn 10 års samarbeid med BMW, og nå gleder vi oss til å ha med DNB på laget.

Powered by Labrador CMS