Foto: REUTERS/Ahmed Jadallah

- Medier respekterer ikke kvinnegolf

Et cover av GolfDigest får flere kvinnegolfspillere til å reagere. -Vi respekteres ikke for det vi er, sier verdens tredje beste kvinnelige golfspiller, Stacy Lewis.

Publisert Sist oppdatert

Det er et cover av det amerikanske magasinet Golf Digest som skaper debatt i golfmiljøet, skriver VG i helgen. Det omdiskuterte cover viser en lettkledd kvinne med golfutstyr, og hun er ikke selv golfspiller, men kjæreste med PGA-stjerne Dustin Johnson.

- Det er som det alltid har vært. Vi respekteres ikke for det vi er - golfere. Selvsagt forsøker Golf Digest å selge, men samtidig etterlyser vi litt respekt for damegolfen, sier Stacy Lewis til New York Times. Lewis er verdens tredje beste, kvinnelige golfspiller.

Lewis reagerer blant annet på at golfmagasinet velger en kvinne som ikke spiller golf når de først skal velge en kvinne på coveret. SIst en kvinne var på coveret til magasinet, var i 2008. Lewis får støtte av golfkollega Juli Inkster.

- HVa må man gjøre for å få litt respekt? Jeg kan garantere at det ikke er en kvinnelig redaktør som har valgt dette coveret, sier Inkster til New York Times ifølge VG.

Powered by Labrador CMS