Mange fikk denne meldingen: Facebook sikkerhetssjekk sendt ut feil verden rundt etter selvmordsangrepet i Lahore i Pakistan søndag kveld. Foto: Torstein Bøe/NTB Scanpix.
Facebook beklager feilutsendt Lahore-melding
- Vi jobber med å løse problemet, uttaler en talsperson for Facebook.
Mange Facebook-brukere fikk søndag tilsendt Facebooks sikkerhetssjekk etter bombeangrepet i den pakistanske byen Lahore, til tross for at de ikke var i området.
«Går det bra med deg? Det ser ut som du er i området som er berørt av eksplosjonen i Gulshan-e Iqbal-parken i Lahore, Pakistan. La vennene dine få vite at du er trygg», står det i meldingen, som nådde mange også i Norge.
Ifølge nettstedet Buzzfeed jobber Facebook med å finne ut hva som gikk galt.
– Vi har aktivert sikkerhetssjekk i Lahore. Vi beklager overfor alle som ved en feil mottak varselet utenfor Pakistan og jobber med å løse problemet, uttaler en talsperson for selskapet.