Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
På tross av rekordvarme dager og mange gode grunner til å holde seg utendørs, så er årets sommer den sterkeste noensinne for Gamer.no. Det opplyser nettstedet selv til Kampanje.
- Sommeren har vært alt annet enn død. Det er intet mindre enn sensasjonelle tall, sier sjefredaktør Fredrik Olimb, i Gamer.no.
Olimb er for mange godt kjent i bransjen da han tidligere var kommunikasjonssjef i Viaplay. I mars tok han imidlertid over som ansvarlig redaktør i Gamer.no.
Han forteller at de forventet dalende trafikk utover sommeren, men at de har truffet godt på stoffet de har publisert. Han forteller at sidevisningene ikke har gått under 100.000 i sommermånedene, og at de i uke 30 i år hadde 125.000 sidevisninger. Det er opp fra 69.000 fra samme uke i fjor.
- Vi hadde lagt opp til at redaksjonen skulle ta ferie, og at man ikke skulle brenne budsjett på lesere som ikke dukket opp. Men duppen kom aldri, tvert imot, så da måtte vi brenne litt likevel, sier Olimb.
Han peker på at det er publikum som har definert tempoet i redaksjonen de siste månedene, og at veksten langt på vei bekrefter de strategiske endringene som er gjort siden mars.
Det er spesielt veksten av meningsinnhold og et større fokus på film, TV og andre kulturkategorier som skiller seg ut fra tidligere år. Nettstedet kan skilte med 65 prosent mer trafikk enn gjennomsnittet for uke 25 til 30 de siste ti årene.
Nå rigger gamer.no opp mot ytterligere vekst i høsten som kommer, og Olimb gir seg ikke med å være størst innenfor gaming-segmentet.
- Stadig flere kjenner til oss, men med tanke på at nesten halvparten under 45 år spiller daglig så er det et vanvittig stort vekstpotensial. I tillegg ser vi at noen av de mest leste sakene våre er film- og TV-relaterte, så vi har ambisjoner om å vokse mye på kultur generelt, sier Olimb.