Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Andresen mener at TV 2-kandidater som Nadia Hasnaoui og Farmen like gjerne kunne ha fått en Gullruten-pris. Men slik gikk det altså ikke. I stedet ble det tilnærmet rent bord for NRK.
– Jeg føler at vi aldri har hatt så mange gode programmer som nå. Vi har heller aldri hatt så mange seere – og vi har aldri fått så få priser, sier programdirektøren i TV 2 til Kampanje.
– Noe galt med juryen?
– Det er vanskelig å si. Jeg synes ikke fordelingen av priser reflekterer det norske tv-miljøet, sier Andresen.
Samtidig ønsker Nils Ketil Andresen å gratulere alle NRK-vinnerne. Han sier også at Gullruten har en begrenset betydning for TV 2. Likevel ville han gjerne ha vunnet noen priser.
Andresen synes også det er litt rart at det uavhengige produksjonsmiljøet i Norge blir slått så til de grader ned i støvlene av NRK.
– Det uavhengige produksjonsmiljøet i Norge har aldri vært bedre enn det er i dag, sier han.
– Hva skal dere gjøre til neste år for å gjøre det bedre?
– Vi fortsetter på samme måte som vi har gjort til nå. Vi skal lage programmer som folk vil se. Vi fortsetter i samme retning, så får vi se om vi har bedre lykke neste gang, sier Andresen.