Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Utendørsselskapet JCDecaux tar sterkere reklamegrep i Oslo når r eklamesonen i Oslo utvides med et større antall nye leskur.
– Vi ser meget positivt på denne tilveksten. Vi har lenge satset på at dette formatet blir morgendagens utendørsformat, sier Øyvind Markussen i JCDecaux i en pressemelding.
Markedssjef Bjørn Erik Aasebø i JCDecaux bekrefter at forhandlingene med Oslo kommune om en utvidelse av sonen for reklameleskur innebærer en kraftig omsetningsvekst.
– I dag omsetter vi reklame i Oslo sentrum for cirka 30 millioner kroner. De nye leskurene vi nå får lov til å bygge i en utvidet sone åpner for en vekst i omsetningen på 15 millioner kroner, sier Bjørn Erik Aasebø til Kampanje.
JCDecaux håper denne typen bakbelyst reklame etterhvert blir standard og at de tradisjonelle boardsene etterhvert vil spille en mindre rolle for annonsørene.
Utvidelsen JCDecaux nå får lov til å gjennomføre innebærer at den opprinnelige avtalen selskapet har med Oslo kommune blir etterlevd i henhold til kontrakten som ble inngått.