Mot permitteringer i Aftenposten
I morgen blir de ansatte i Aftenposten informert om nye sparetiltak. Ett av tiltakene kan bli permitteringer.
Både lederen av redaksjonsklubben i Aftenposten, Gunnar Kagge, og lederen for de YS-organiserte, Torkjell Arntzen, er kjent med at permitteringer av ansatte er forelagt som et alternativ, skriver VG.
- Men det er på et generelt grunnlag, og vi har ikke tatt stilling til permitteringer i forhold til våre medlemmer, sier Gunnar Kagge til VG.
Administrerende direktør Kristin Skogen Lund i Aftenposten sier at det ikke har vært kommunisert at det blir permitteringer.
- Men når vi nå ser på nye kostnadsbesparende tiltak kan vi ikke utelukke at det er ett av dem, sier Kristin Skogen Lund til VG.
I morgen presenterer Schibsted-sjef Kjell Aamot Schibsteds resultat i fjerde kvartal hvor det er forventet nye kostnadstiltak.