Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Informasjonskanalen er en del av selskapets grunnpakke, og 340.000 av UPCs rundt 375.000 tv-kunder får som følge av avtalen tilgang til NRKs nyheter på UPCs informasjonskanal, uten at prisen på grunnpakken økes.
– Vi tror kundene våre vil ha stor glede av at vi utvider samarbeidet med NRK, og ser frem til å kunne tilby enda mer innholdsrike tjenester gjennom Infokanalen, sier salg- og markedsdirektør i UPC, Jan Kristensen, i en melding.
Nyhetssendingene og værmeldingene vil bli tilpasset lokalt. Den nye informasjonskanalen vil dessuten tilby en smart programoversikt for samtlige kanaler, som skal gjøre det lettere å finne fram til det man vil se.
Også NRK er svært positive til avtalen med UPC.
– NRK er fornøyd med avtalen og muligheten til å gjøre NRKs nyhetsinnhold lettere tilgjengelig for flere hundre tusen tv-seere i Norge, sier Bjørn Suhrke, direktør i NRK Aktivum.