Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Den nye P4-medarbeideren skal på luften klokken 9 til 11 på hverdagene.
Programredaktør Trygve Rønningen er ikke ubeskjeden når han beskriver sine programledere som skal ut i radiokrigen.
– P4 har Norges dyktigste programledere på radio, og disse skal fortsatt være en del av folks hverdag. Med høstens programtablå forsterker vi denne identiteten ytterligere, samtidig som vi komponerer en meny av kjente og nye stemmer, i både vante og nye roller. Sendeskjemaet for 2004 blir ikke ulikt det vi nå presenterer for høsten, sier Rønningen.
P4-dagen starter med Tor Andersen og Bjørn Faarlund, før Lise Askvik overtar mellom klokken 9 og 11.
Michael Andreassen får nye utfordringer mellom klokken 11 og 12, etter fem år i Midt i Trafikken på P4.
På dagtid utvider Silje Stang og Kårstein Eidem Løvaas sin sendetid fra klokken 12 til 15 med underholdnings- og kulturprogrammet Colosseum, mens Even Rognlien overtar Midt i Trafikken.
P4 er i gang med å intervjue kandidater til programleder-jobben i aktualitetsmagasinet 17:30. I løpet av 14 dager skal P4 ha den nye programlederen på plass. 95 søkere har meldt sin interesse for jobben.
Her er P4s nye sendeskjema:
Kl.06.00-09.00 – P4s Radiofrokost Programledere: Bjørn Faarlund og Tor Andersen.
Kl.09.00-11.00 – Nytt program Programleder: Lise Askvik.
Kl.11.00-12.00 – Michael direkte Programleder: Michael Andreassen.
Kl.12.00-15.00 – Colosseum Programledere: Silje Stang og Kårstein Eidem Løvaas.
Kl.15.00-17.30 – Midt i trafikken Programleder: Even Rognlien.
Kl.17.30-18.00 – Aktualitetsmagasinet 17:30 Programleder: Avklares i løpet av 14 dager – intervjurunde pågår.