Topper gjev kåring: Ledergruppen i Publicis Starcom kan juble for nok en topplassering i Recma. Fra venstre: Liv Titlestad, Dag Ormåsen, Camilla Halleraker, Agnar Aldridge, Catharine Mitlid og Alexander Rustad. Patric Ligner og Tale Gjøvik, som også er en del av ledergruppen var ikke til stede da bildet ble tatt. Foto: Thomas Haugersveen/Publicis

Publicis Starcom topper mediebyråmåling: - Ekstra stas

Mediebyrået tar en solid seier i Recmas byråvurdering.

Publisert Sist oppdatert

FRA BYRÅGUIDEN

AKTUELLE BYRÅER
Publicis Starcom

Betalt innhold

- Det er ekstra stas å få slike anerkjennelser, spesialt fra Recma som har fulgt bransjen vår tett i mange år. Og ikke minst fordi vi har mange flinke konkurrenter, sier byråleder i Publicis Starcom, Camilla Halleraker i en pressemelding.

Recma (Research company evaluating the media agency industry), er et uavhengig analysebyrå og gjør en kvalitativ evaluering av 900 byråer globalt og lokalt i Norge. Topplassering i byråplasseringen gir en status som «Dominant», og i Norge er Publicis-byrået det eneste som oppnår dette.

Publicis Starcom har utmerket seg i Recma over flere år, og gjentar suksessen med topplassering fra i fjor. Mediebyrået er det eneste norske byrået som får status som «Dominant».

- Dette er et resultat av langsiktig og solid jobbing, både med nye og eksisterende kunder og med nye og erfarne medarbediere. Det er jo summen av det å omgi seg med så mange flinke folk og kunder som gir oss tillit. Sammen med dem blir vi gode, legger hun til.

Den globale Recma-målingen vurderer mediebyråer i 47 markeder basert på 17 kriterier innenfor de fire områdene; konkurranseevne, momentum, bredde i det totale rådgivningstilbudet og kundeprofil. I Norge er Starcom vurdert som ett av totalt elleve norske mediebyråer. Globalt får Publicis media en andreplass i byråvurdering av analysebyrået.

- Det inspirerer oss til å hele tiden utvikle oss og investere i teknologi og faglig utvikling. Recma-målingen er en viktig påminnelse om at dette er noe kundene våre også setter pris på – og det motiverer oss til å bli enda bedre, sier Halleraker.

Powered by Labrador CMS