Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
- Det går så det suser i Trigger om dagen. Vi har derfor behov for å styrke laget med erfarne rådgivere som kan løfte porteføljen videre sammen med oss, sier daglig leder i Trigger, Bente Kvam Kristoffersen, i en pressemelding.
Inn kommer Jørgen W. Bjerke og Knut Sverre, som begge er nye strategiske rådgivere.
- Med Jørgen og Knut får vi inn ekstra kraft inn i en høst der vi allerede opplever høyt tempo og stor etterspørsel. De kommer med solid seniorkompetanse, og det gir oss både faglig tyngde og ny energi. I tillegg er det viktig for oss å bygge lag med god balanse – både i kompetanse og kjønn, fortsetter Kristoffersen.
Knut Sverre kommer fra Try Dig, der han har vært partner og strategisk rådgiver de siste fire årene. Før det hadde han samme rolle i Hyper i ni år.
- Trigger er et byrå jeg har fulgt med stor interesse og beundring helt fra starten. Som for mange andre var det nok den fantastiske barnebrudkampanjen som startet det hele. Evnen til å lage kommunikasjon som gjør en forskjell og betyr noe for folk, imponerer meg, sier Sverre.
Med bakgrunn i fra både statsvitenskap og filmregi har han ledet utviklingen av en rekke innovative kommunikasjonsløsninger for tunge samfunnsinstitusjoner som Forsvaret, Skatteetaten, Norges Bank, NBIM og Stortinget.
- Nå håper jeg at erfaringen og engasjementet mitt for innsiktsdrevne ideer, kreativ bruk av teknologi, vakkert design og engasjerende historiefortelling kan bidra med verdi til både byrået og kundene våre, legger han til.
Jørgen W. Bjerke har over 20 års erfaring innen strategisk og operativ kommunikasjon, og kommer sist fra PR-operatørene der han har vært partner og rådgiver for kommunikasjon.
- I mine øyne er Trigger det mest spennende kommunikasjonsmiljøet i Norge, og det føles veldig riktig å få bli en del av nettopp det. Jeg har fulgt byrået i flere år, og latt meg imponere av hvordan de gang på gang har utfordret bransjen med helt nye måter å gjøre ting på.
Bjerke har blant annet jobbet med selskaper som Otovo, Farmasiet og Porsche, og har tidligere erfaring fra byråene McCann, Pol og VisitDenmark.
- Nå ser jeg frem til å være med å forme kommunikasjon som setter spor og lære av masse flinke folk, sier Bjerke.