Få de viktigste nyhetene
i innboksen!
Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
PREMIUM
Schibsted ansetter Henriette Skådinn som ny direktør for forrretningsutvikling og partnerskap.
- Dette er en strategisk viktig rolle for Schibsted Marketing Service. Vi skal være den mest relevante og kompetente partneren for byråer og annonsører, og da er kombinasjonen av sterke relasjoner og dyp analysekompetanse helt avgjørende, sier Christian Haneborg, leder for Schibsted Marketing Service.
Skådinn kommer fra Mindshare og WPP Media, hvor hun gjennom ti år har hatt flere lederjobber, senest som kundedirektør. I rollen får Skådinn ansvar for strategiske partnerskap, hvor «videreutvikling av samarbeidet med medie- og reklamebyråer står sentralt.»
- Henriette har solid erfaring fra byråsiden med tung lederkraft og en unik evne til å bygge partnerskap, samtidig som hun forstår hvordan innsikt og data skaper faktisk verdi i markedet, sier Haneborg.
Skådinn har bred erfaring fra byråsiden og har jobbet tett med noen av Norges største annonsører, på tvers av bransjer og med prisvinnende kampanjer for blant annet Helsedirektoratet.
- Etter mange år med ansvar for å lede og videreutvikle partnerskap mellom byrå, annonsører og mediepartnere i Mindshare og WPP Media, opplever jeg at timingen er riktig for å ta steget til Schibsted, sier Skådinn.
Hun mener videre at «Schibsted har et unikt utgangspunkt med sterke redaktørstyrte medier, attraktive annonseprodukter og solid datagrunnlag»
- Schibsted har en tydelig ambisjon om å styrke og videreutvikle kommersielle partnerskap som leverer målbar effekt for både annonsører og byråer i tiden fremover, sier Henriette Skådinn.
Hun starter i stillingen i februar 2026.