Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
INNSIKT
Fem år etter at han startet sin Dentsu-karriere i Isobar, sjekker Michael Legendre ut av byrånettverket. Han har brukt de siste tre årene på å bygge opp og lede Dentsus satsning på kundeopplevelser og kundestøtte, Merkle.
- Jeg har vært i Dentsu i fem og et halvt år og føler at jeg har gjort det jeg var invitert til å gjøre, å bygge opp CXM-satsingen fra null omsetning til en bra størrelse, sier Legendre til Kampanje.
Nå har han lyst til å jobbe i et mindre miljø og komme tettere på kundene. I oppstartsselskapet Emerge Consulting får han mulighet til begge deler.
- Det er hovedgrunnen til at jeg gjør byttet.
Emerge Consulting ble startet av tidligere markedsdirektør i Orkla, Arve Heltne, og partnerne Rune Albertsen og Simon Vestvik for et drøyt år siden som et uavhengig analyse- og rådgivningsmiljø.
- Vi skal være en fullskala partner i strategiske og taktiske prosjekter med kommersiell vekst som mål, sa Heltne til Kampanje i forbindelse med lanseringen.
Les mer: Heltne klar med nytt oppstartsselskap: - Markedssjefer må levere enda bedre svar
Michael Legendre overtar stillingen som daglig leder i Emerge Consulting etter Simon Vestvik, som er ny daglig leder i Morgenlevering. Legendre blir også partner i selskapet.
- Jeg skal fortsette å bygge på suksessen som allerede er startet og tar meg meg mitt perspektiv og erfaring fra CRM, lojalitet og egne kanaler. Jeg mener veldig mange kunder glemmer gullet i egne kundedata og mulighetene som ligger i å kommunisere med eksisterende relasjoner. Der ligger det store forretningsmuligheter, sier Legendre.
- Blir Emerge Consulting en konkurrent til Merkle?
- Det er noen områder som går inn i hverande, men vi vil jobbe mer på et overordnet strategisk nivå med å løse forretningsutfrodringer for kundene våre. Merkle er mer et utøvende byrå. Det kan hende vi kommer til å samarbeide. Det er en diskusjon jeg og Paal Fure (administrerende direktør i Dentsu, red. anm.) har har hatt.
Til Kampanje sier Dentsu-sjef Paal Fure at det ikke er klart hvem som skal ta over etter Legendre.
Emerge Consulting omsatte for 6,7 millioner kroner i oppstartsåret og hadde et positivt resultat på 1,8 millioner kroner.
- Vi har hatt en meget god start med flere nye kunder og prosjekter de første måneder, sier avtroppende daglig leder Simon Vestvik.
Emerge Consulting er en del av MediaHub-prosjektet til Arve Heltne som har som mål å skape møteplasser mellom norske mediehus og merkevarer for på den måten å styrke og løfte effekten av markedsføringen som gjøres i det norske markedet.
- Vi er utrolig glade for å få med oss Michael på laget. Å ansatte en med denne erfaringen og kompetanse er et strategisk grep som vil styrke oss innen markedsføringsteknologi, CRM og lojalitet. Michael er faglig sterk, har lang erfaring fra konsulent og byråsiden, sier Arve Heltne, grunnlegger og partner i Emerge til Kampanje.