PREMIUM

Kliss...: Naken, og kanskje også klissvåt, nordmann ved en foss.
Satser på KI: Kunstig intelligens blir et enda viktigere verktøy for Innovasjon Norges innholdsproduksjon fremover. Her fra en Visit Norway-kampanje fra 2025.

Innovasjon Norge skal bruke 60 millioner på ny reklameavtale 

Og denne gangen vil de bli ledende på kunstig intelligens

Publisert Sist oppdatert

Innovasjon Norge har lyst ut en ny stor avtale om redaksjonelle tjenester for Visit Norway og Merkevaren Norge. 

Avtalens størrelse er over hele seks år og skal dekke alt av redaksjonell hjelp og publisering til nettstedet Visitnorway og redaksjonelle tjenester til Business Norway-siden, i tillegg til produksjon av visuelt innhold til Innovasjon Norges innholdsbank. 

Verdien er anslått til å ligge på 57 millioner kroner, eller 9,5 millioner i året, og for å få kloa i dem må en være godt over gjennomsnittlig frempå med bruken av kunstig intelligens.

For KI trekkes frem som et viktig felt i Visit Norway sitt nye anbud, noe det ikke sto noe om i sist utlysning i 2021. Nå er målsetningen å ligge i front av utviklingen.

- Visit Norway har som mål å være ledende i bruken av kunstig intelligens (KI) for å videreutvikle og forbedre innhold og arbeid med nye, digitale plattformer og teknologi, inkludert utviklingen av en egen KI-assistent (chatbot), heter det i anbudsdokumentene. 

- Jobber aktivt med KI

Webredaktør i Visit Norway, Christine Baglo, bekrefter at KI ikke sto på agendaen ved sist avtaleutslysning, forteller at de ønsker «å ha en fremoverlent tilnærming til å ta i bruk ny teknologi». 

- Vi jobber aktivt med å ta i bruk KI og relevante KI-verktøy for å forbedre, effektvisere arbeidsflyten og optimalisere nettstedet, samt som støtte i redaksjonell innholdsproduksjon, sier Baglo til Kampanje. 

Hun understreker dog at KI på ingen måte vil erstatte den menneskelige kompetansen. 

- Vi er veldig opptatt av å ha gode redaksjonelle medarbeidere med høy kompetanse, som skal jakte på de gode historiene og kvalitetssikre alt vi gjor. KI erstatter ikke den menneskelige redaksjonelle kompetansen, men skal være en nyttig sparringspartner og et praktisk verktøy, sier Baglo. 

Fokuset på KI i bruk av innholdsproduksjon, skal heller ikke ta vekk fokuset på å vise «det ekte og autentiske»

- Vi bruker bare ekte bilder tatt av forotgar eller egne medarbeidere når vi viser steder og opplevelser i Norge. Smatidit ønsker iv å utforme mulighetene for å lag eo bruke KI-genrert material, for eksempel for å levendegjøre elementer fra norsk mytologi eller historiske hendelser. 

Vil være med videre: Linda Nordheim i Maverix forteller at byrået har mer og mer fokus på bruken av kunstig intelligens. Det ønsker også Visit Norway av sin nye samarbeidspartner.

Optimaliserer innholdet for KI-modellene

Utlysningen til Visit Norway tar også for seg det som ser ut i´til å bli en fundamental endring i annonse- og nettøkonomien fremover. Klikk-økonomiens tid er for alvor på tilbakegang nå som siteringer hos KI-modeller, eller det å dukke opp i Googles KI-søk, AI Overviews, har tatt mer og mer over. 

En rekke nettaktører og medier har meldt om dramatiske fall i nettrafikk, og hos Innovasjon Norge tenker man nå på «semantisk innholdstilpasning for KI-modeller».

- Det betyr at vi fremover må ha enda mer fokus på ikke bare tradisjonell søkemotoroptimalisering, som baserte seg mye på enkelte ord og utrykk, men også at vi må tilpasse innholdet og optimalisere det for generative søkemotorer som ChatGPT, Gemini og Perplexity, forklarer Baglo. 

Ifølge henne innebærer det å bruke "en mer muntlig og naturlig form, samt fokusere på spørsmål og svar og nyttige FAQs, slik at innholdet blir funnet og brukt." 

- Kan ikke kalle dette en buzz 

Både verden og Maverix som byrå så ganske annerledes ut da de vant Visit Norway som kunde i 2021. Byråleder Linda Nordheim forteller at KI har blitt en større del av hverdagen, der både Maverix og Visit Norway har utviklet seg. 

- Ethvert byrå i dag må jo ta vurderinger når det kommer til KI, uavhengig av om man jobber med Visit Norway eller ei. Men Visit er fremoverlente, nyskapende og følger med på det som skjer, og det betyr at når vi jobber med dem, må vi alltid ligge foran, forteller Linda Nordheim til Kampanje. 

- Det ser ut til å bli en stor KI-pakke det anbudet her. Er Visit Norway for opphengt i buzzen

- Det er alltid trender, men du kan ikke kalle KI for en buzz. Da internett kom gikk man også med mange like spørsmål som i dag; hva betyr dette for fremtiden vår, hva betyr det for arbeidstokken og arbeidsoppgaver, blir vi flere eller færre? Vi må utvikle oss, teste, lære og sørge for å bruke teknologien hensiktsmessig. Utvikling er aldri negativt, man må bare håndtere det på rett måte, mener Nordheim. 

Hun bekrefter samtidig at de skal delta i anbudet.

- Absolutt! Vi har hatt noen fantastiske år sammen med Visit Norway, og det ønsker vi fortsette med, avslutter hun. 

Powered by Labrador CMS