Reagerer på tv-dekning
MTG/TV3-sjef Hein Espen Hattestad (bildet) reagerer kraftig på nyhetsdekningen til NRK og TV 2 i forbindelse med at det ble brudd i forhandlingene mellom NRK/TV 2 og Norges Fotballforbund (NFF) på tirsdag.
Blant overskriftene den gang var tittelen «Fotballen kan forsvinne fra tv». Det reagerer MTG/TV3-sjefen kraftig på.
– Det er presseetisk betenkelig at rikskringkasterne bruker sine egne nyheter til å profilere egen sak i en anbudsrunde, sier Hattestad til Kampanje.
– De lagde et rent skremselsbilde på hva som ville skje dersom ikke NRK og TV 2 fikk rettighetene, sier Hattestad.
Han mener dekningen til NRK og TV 2 var svært ubalansert den første kvelden.
– Men etter dette er det heldigvis blitt mer balansert, sier Hattestad.
Sportssjef Bjørn Taalesen i TV 2 mener at hans kanal har løst saken på en journalistisk god måte.
– Vi valgte å fortelle hva slags bud vi hadde lagt inn. Det var også påfallende vanskelig å få Norges Fotballforbund i tale. Vi føler at vi har fortalt hva som skjedde, sier Taalesen til Kampanje.