Sponser elger

Siste nytt på sponsefronten er muligheten til å sponse radiomerkede elger. I Vegårshei løper nå elgene «Telenor» og «Interoptikk Brillehjørnet» rundt.

Publisert Sist oppdatert

Det aller meste kan sponses. Sørlandskommunen Vegårshei delfinansierer et kostbart prosjekt hvor elgers bevegelsesmønster i kommunen skal registreres med sponsorkronene, skriver VG.

For 5000 kroner kan bedrifter kjøpe navnet på 25 radiomerkede elger, og tiltaket har så langt vært en suksess: det er kun tre av de 25 elgene som ikke har fått sponsornavn.

– Prosjektet hadde aldri vært mulig i dette omfanget uten sponsorene, sier skogbrukssjef Helge Sines i Vegårdshei Kommune til VG.

Derfor vandrer nå elgstuten «Telenor» i nærområdet til Telenor-topp Torstein Molands gård, etter at telekonsernet sikret seg navnet.

Powered by Labrador CMS