Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på «Abonnér» godtar du vår personvernerklæring.
På vei til jobben hører jeg P3, dels fordi jeg har et forskningsprosjekt på gang som involverer programmet Mamarazzi, dels fordi jeg er svak for brødrene Schau i Karate.
På vei inn til kontoret sjekker jeg Klassekampen og mediedekningen i Dagens Næringsliv, som er landets beste – det eneste de mangler er en kommentarskribent som Andreas Wiese.
Av jobb-PC-ens bokmerker kan jeg nevne den utmerkede medieseksjonen i Guardianunlimited.com, og Norsk Gallups TV-meterpanel, som de dessverre straks skal begynne å ta penger for å få tilgang til, selv fra en stakkars fattig forsker. Dersom de noensinne vil ha et foredrag fra meg, skal de få betale blodpris.
Ettermiddagen er tid for Aften Aften, som gir en dose lokal koloritt og sinte leserbrev. Mens oppvaskbørsten svinges hører jeg Dagsnytt 18, og liker også å ergre meg over en og annen debatt i Redaksjon 21. Jeg ser mye fotball og det meste som er av basketball. Ellers er det mye utmerket underholdning innimellom på TV for de litt mindre mainstreamorienterte: Simpsons på TV3, Ali G og David Letterman på Metropol og Åpen Post på NRK.
En særskilt anbefaling fortjener imidlertid reprisen som nå er i gang sent søndag på avsindige Kákáos TV-sovv, som er to deler genialt, én del på trynet og én del rett og slett uforståelig. Samisk ungdomsmiljø møter generasjon X i såkalt «samisk prime time» – altså fra kl. 23.15.