Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
Overskuddet etter årets første åtte måneder på 204 millioner svenske kroner er en vekst på hele 62 prosent sammenlignet med samme periode i fjor. Da var tilsvarende overskudd på 126 millioner svenske kroner.
Svakere enn ventet
Regnskapstallene omfatter perioden første januar til og med 31. august i år. Både reklameinntektene til tv-kanalen TV4 og inntektene fra betal-tv som øker.
TV4-konsernet hadde reklameinntekter i størrelsesorden på snaue 1,5 millarder svenske kroner etter åtte måneder. Samlede inntekter var på 1,83 milliarder kroner. Reklame-tv-markedet i Sverige har imidlertid en svakere utvikling enn ventet. Veksten er så langt bare på 0,2 procent.
– Svak sommer
– Reklamemarkedet viser igjen vekst etter noen svake sommermåneder. Det gir oss muligheten til å fortsette satsingen på et bredt tilbud, sier konsernsjefen i TV4, Jan Scherman.
Scherman mener et av de viktigste spørsmålene i fremtiden kommer til å handle om plassen i det digitale bakkenettet etter slukking av det analoge nettet i midten av oktober. Her vil Scherman ha mer plass å boltre seg på.
– Det er viktigt at tv får en fortsatt mulighet til å utvikles. Ikke minst med tanke på de investeringer som konsumentene gjør for å få flere kanaler og til og med HDTV i det nye bakkenettet, sier konsernsjefen.