Abonnér på Kampanjes nyhetsbrev
Ved à klikke på "Abonner" godtar du vår personvernerklæring
TV 2-sjef Kåre Valebrokk merket seg uttalelsen, og stusset over den.
– Jeg er ikke så sikker på om hun gjorde P4 noen tjeneste ved denne uttalelsen, faktisk vil det bli langt verre for henne nå å gi dem P5-konsesjonen. Det vil si, nå vil vi andre, med viss rett, ha grunn til å mistenke at det kan ha foregått noe fuskeri hvis P4 får P5-konsesjonen. Men jeg velger å tro at denne uttalelsen falt i et opphetet øyeblikk, sier Valebrokk til Aftenposten.
Aslak Ona i VG, som også var blant søkerne til P4-konsesjonen, merket seg også kulturministerens uttalelse om P5.
– Jeg hørte den uttalelsen, og klokskapen i den kan sikkert diskuteres. Det kommer alltid an på hvordan man vil tolke en slik uttalelse, jeg tolket den som noe som ble sagt i en litt presset situasjon, jeg tror ikke hun mente det. Det vil i så fall overraske meg meget, sier Ona til Aftenposten.
Han forventer derfor at P4 sidestilles likt med de andre søkerne når kampen hardner til rundt P5-konsesjon. Selv tror han ikke P4 vil få konsesjonen.