Vil ha LO på banen

Norsk Journalistlag (NJ) vil nå ha hjelp fra LO i kampen mot Mediebedriftenes Landsforening. Spesielt A-pressen har provosert journalistene.

Publisert Sist oppdatert
NJ ber LO-sjef Gerd-Liv Valla ta avstand fra A-presse-avisene som gis ut under streiken. Det skriver dn.no.

Norsk Journalistlag sendte i går kveld et brev til Valla og LOs representantskap. NJ mener A-presse-avisene går lengst i å bryte gjeldende regler under en lovlig konflikt ved at redaktørene gir ut erstatningsaviser, og ber LO ta avstand fra A-presse-avisene.

- A-pressens aviser er verstingene, sier Ann-Magrit Austenå, nestleder i NJ, ifølge dn.no.

I brevet står det blant annet: «I tillegg er det sterke reaksjoner på at A-presse-redaktører setter på trykk stoff som er forhåndsprodusert av streikende journalister. Dette er stikk i strid med gjeldende avtaler og tidligere praksis.»

Powered by Labrador CMS